1 czerwca 2017

Blue Heart Crème de la Mer – limitowana edycja legendarnego bestsellera

Są kosmetyki, które nie bez przyczyny noszą przydomek kultowych. Oto jeden z nich – Crème de la Mer. Obiekt pożądania milionów kobiet.


Crème de la Mer to synonim luksusu i pielęgnacji na najwyższym poziomie. W pełni zasłużenie. Za jakością i unikatowym składem kosmetyków tej marki stoją bowiem dziesięciolecia badań naukowych i testów, ale przede wszystkim ogromna pasja twórcy marki, dr. fizyki Maxa Hubera. Fenomen tych kosmetyków polega na tym, że zostały one stworzone nie w celach komercyjnych, ale z powodu autentycznej potrzeby. Przypomnijmy, że Maks Huber w latach 70. ubiegłego wieku uległ poważnemu wypadkowi, który pozostawił ślad w postaci poparzonych rąk i twarzy. A że żaden z dostępnych na rynku specyfików nie był w stanie zregenerować zniszczonej skóry, pracujący w NASA fizyk postanowił sam stworzyć odpowiedni produkt. Remedium szukał w miejscu, które kochał najbardziej – w morzu. I nikt wtedy nawet nie przypuszczał, że będzie to krok milowy w historii współczesnej pielęgnacji.

 

La Mer – historia o miłości do mórz i oceanów

To właśnie z morskich wód pochodzą unikatowe minerały oraz algi, które stanowią immanentny składnik kremów – Miracle Broth™. Serce eliksiru, który najpierw uratował skórę wynalazcy, a potem stał się podstawą do stworzenia linii ekskluzywnych kosmetyków. Produktów, które nie tylko upiększają, ale są też w stanie zainicjować w skórze intensywne procesy naprawcze. Dlatego odmłodzenie skóry oraz pozbycie się przebarwień po regularnym stosowaniu specyfików La Mer nie jest pustą obietnicą.  

Znając historię marki, nie sposób być zaskoczonym popularnością tych kosmetyków. Trudno bowiem znaleźć produkty o tak wszechstronnym działaniu, a jednocześnie opartym głównie o naturalne składniki. Jeszcze trudniej jednak znaleźć markę tak konsekwentnie kontynuującą filozofię założyciela, który zawsze pamiętał, że to właśnie w morzu odnalazł esencję swoich produktów. Firma nadal wykorzystuje tylko te morskie wodorosty, które zostały zebrane w odpowiedni sposób, nienaruszający równowagi ekologicznej. Dbanie o czystość i zachowanie naturalnego środowiska mórz i oceanów od samego początku było w La Mer ważne na równi z udoskonalaniem kosmetyków.

W 2017 roku La Mer intensyfikuje swoje wysiłki w dbaniu o morskie i oceaniczne środowisko. Wprowadza nową formę wspierania ochrony swojej największej inspiracji – Fundację La Mer Blue Heart Oceans. Program rozpoczął działalność koncentrując się na otoczeniu opieką morskich obszarów chronionych i wzmocnieniu wysiłków w zakresie ochrony oceanów na całym świecie. Oczywiście praca nad zwiększeniem świadomości ekologicznej odbywa się na wielu frontach – w tym artystycznym. Współpraca z Projektem O – siecią najbardziej wpływowych osobistości i artystów – ma nie tylko budzić odpowiedzialność za stan wód, ale też ma zaowocować 50 dziełami sztuki, zaprojektowanymi przez artystów, trendsetterów i ekologów.

Instalacje artystyczne zostaną odsłonięte i zlicytowane 8 czerwca 2017 roku w Nowym Jorku, podczas obchodów Światowego Dnia Oceanów, święta ustanowionego w 1992 roku, a oficjalnie ogłoszonego przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 2009 roku. Ten wyjątkowy dzień jest przypomnieniem, jak ważnym ekosystemem są morza i oceany. A że globalne ocieplenie nie służy ich kondycji, konieczne jest zainicjowanie działań chroniących między innymi wrażliwe rafy koralowe, plaże oraz algi. Dlatego, po zakończeniu aukcji, 100% zysków z licytacji zostanie przeznaczonych na Fundusz La Mer Blue Heart Oceans oraz Projekt O.

Tegoroczna, limitowana edycja legendarnego Crème de la Mer jest właśnie jednym z artystycznych dzieł. Inspirowane pięknem podwodnego świata opakowanie przywodzi na myśl malowane akwarelą fale morskie. Nazwa organizacji „Blue Heart” ma przypominać o tym, że nie sposób dbać o piękno bez zadbania o ekologię. Aby stać się częścią ogólnoświatowego projektu i mieć realny wpływ na środowisko, wystarczy nas odwiedzić i poznać bliżej krem, któremu nie mogą się oprzeć kobiety na całym świecie.


komentarze

* obowiązkowe