29 stycznia 2016

Jak dbać o cerę zimą – pielęgnacja zimowa

No i stało się… za oknem zima, a za chwile ferie! Cieszymy się na to wszystko, ale czy nasza skóra na pewno jest tak samo zadowolona?

Ciągłe zmiany temperatury (do sklepu i na zewnątrz), klimatyzacja i nawiewy (samochód, galerie handlowe, etc.) oraz zmęczenie narażają naszą skórę na ciągły stres. Skóra może stać się nadreaktwna, przesuszona i szorstka w dotyku, mogą też pojawić się pękające naczynka.

Żeby tego wszystkiego uniknąć musimy pomyśleć o zimowej „garderobie” dla skóry – tak jak zmieniamy nasze ubrania na chłodniejsze dni, tak samo musimy wprowadzić do naszej codziennej pielęgnacji dodatkowe elementy, które pozwolą skórze przystosować się do niekorzystnych warunków! 

Po pierwsze: nawilżenie!

Tego nigdy nie za wiele. Skóra potrzebuje wody do procesów regeneracji. W zimie ten problem jeszcze się nasila. Zainwestuj w dodatkowe preparaty nawilżające. Osobiście najbardziej polecam serum, bo działa najgłębiej ma największą koncentrację składników aktywnych. Doskonałe produkty proponuje wiele marek (Artemis Skin Essencial Intense Moisturizing Serum, Chanel HydraBeauty Serum, Guerlain SuperAqua Aerum) więc łatwo będzie wybrać coś dla siebie i dołączyć jako dodatkowy element swojej codziennej pielęgnacji. W przypadku, gdy masz już ustalony codzienny program pielęgnacyjny, którego nie chcesz zmieniać możesz po prostu dołączyć maseczkę nawilżającą (na przykład  nagrodzoną w ostatniej edycji In Syle maskę ze szwajcarskiej marki Artemis). Należy koniecznie pamiętać, że sucha skóra i skóra naczynkowa potrzebują dodatkowej ochrony w postaci warstwy lipidowej w kremach – dlatego takie skóry potrzebują bardziej bogatych  konsystencji nazywanych dawniej tłustymi. Są to też często produkty polecane na trudne warunki meteorologiczne, czyli na przykład na narty. Jeżeli nie masz takiego produktu w domu sięgnij na przykład po Shooting Cream z marki Sensai, krem Nutrix z marki Lancôme, lub nawilżający krem do chłodnego klimatu, który posiada w swojej ofercie francuska marka Clarins.

zimowa pielęgnacja2

Po drugie: pielęgnacja!

No dobrze, jesteś już nawilżona i masz odpowiednią ochroną, ale nadal jesteś zabiegana i niewyspana, a przecież potrzebujesz wyglądać pięknie! Tu pomogą wszelkiego rodzaju produkty usuwające oznaki zmęczenia i poprawiające koloryt skóry. Sprawdzą się wszelkiego rodzaju maseczki rozświetlające (np. z serii Douglas Beauty System lub Beauty BalmClarins) oraz peelingi, które pozwolą usunąć nadmiar martwego naskórka i odsłonić promienną cerę.  Możesz też zdecydować się na kosmetyki zawierające złoto, które nie tylko rozświetlą skórę, ale także będą działać łagodząco (np. baza Cellular Treatment Gold Illusion Line Filler La Prairie, ma efekt pielęgnacyjny i upiększający równocześnie). Nie zapominaj o okolicy oczu, która najszybciej zdradza oznaki zmęczenia

Teraz jesteś gotowa! Ciesz się tym wyjątkowym czasem!

 

Dorota Aleksandrowicz
Ekspert ds. Pielęgnacji
Douglas


artykuły redagowane przez

Wszystkie artykuły na ten temat URODA

komentarze

* obowiązkowe