11 września 2015

Jak dbać o włosy z Douglas

Włosy suche, łamliwe, pozbawione blasku i objętości – to najczęstsze problemy z jakim spotykasz się w trakcie wakacji. Na ratunek może przyjść systematyczna pielęgnacja oraz odpowiednio dobrane produkty do włosów. Dlatego zacznij już dziś stosować kosmetyki do włosów, aby zadbać o piękny wygląd! Specjalnie dla Was przedstawiam kilka sposobów, żebyście miały piękne włosy.

1. Zapytaj konsultanta jak dbać o suche włosy.

Na początek warto określić stan włosów – czy są łamliwe, suche czy matowe. Pomoże w tym konsultant Douglas, dobierając odpowiednią pielęgnację włosów i delikatne kosmetyki do stylizacji włosów.

2. Sięgnij po olejek do włosów.

Szczególnie po takie produkty, które w składzie mają olejek arganowy. Ma on zbawienne działanie dla włosów. Wygładza je, regeneruje i odżywia. Olejek aplikujcie codziennie, na wilgotne lub suche włosy, skupiając się na końcówkach. Pamiętaj, aby podczas suszenia włosów unikać zbyt wysokich temperatur.

3. Zrób domowe SPA dla włosów.

Raz w tygodniu nałóż odżywczą maskę do włosów, najlepiej zawierającą naturalne wyciągi z owoców, ceramidy, keratynę oraz witaminy z grupy B. Efekty będą natychmiastowe!

4. Ogranicz stylizację włosów.

W okresie regeneracji włosów daj im odpocząć – stosuj mniej produktów do stylizacji, tj. silnej pianki do włosów, lakieru, nabłyszczacze. Unikaj też prostownicy i lokówki. Jeżeli jednak nie możesz obejść się bez stylizowania fryzury, wybierz naturalne kosmetyki na bazie wyciągów z owoców.

Pielęgnacja włosów to jedna z najważniejszych czynności jaką wykonujesz podczas wakacyjnych wyjazdów i po powrocie z urlopu. Pamiętaj, alby włosy były zadbane, żeby olśniewały przechodniów, kolegów z pracy, a w szczególności Ciebie! Bo piękne włosy to wizytówka kobiety. Nie ważne czy macie włosy kręcone, proste, blond czy rude. Ważne, żeby były zdrowe i lśniące.


Paweł Borkowski,
Makijażysta Regionalny
Douglas


artykuły redagowane przez

Wszystkie artykuły na ten temat URODA

komentarze

* obowiązkowe