26 października 2016

Make-up by Dior – look pod okiem eksperta

Make-up by Dior na jesień 2016? Z Martą Obrączką jego wykonanie jest proste!

Najnowszy make-up by Dior na sezon jesienny jest niezwykle kunsztowny. Noszącą go kobietę czyni nie tylko piękną, ale i charyzmatyczną. Chcesz wiedzieć, jak go wykonać? Zapraszam…

Makijaż to nie tylko moja praca, to życiowa pasja. Miałam niebywałe szczęście poznać tajniki pracy najbardziej utalentowanych wizażystów marki Dior podczas szkolenia w Paryżu. I wiem, że słowo perfekcja w odniesieniu do ich umiejętności nie jest określeniem przesadzonym. Make-up by Dior uczyni tegoroczną jesień najpiękniejszą porą roku.

dior-rada-eksperta-marta-obraczka

Intensywne, idealnie podkreślone usta w kolorze dojrzałych jeżyn są niezwykle wyrazistym trendem w tym sezonie. Wymagają perfekcyjnej cery, pewnej ręki podczas podkreślania kształtu ust oraz… doskonałych kosmetyków. Najnowsza linia marki Dior spełnia najwyższe wymagania. Nic zresztą dziwnego, skoro nad całością czuwa nieprawdopodobnie utalentowany, a jeszcze bardziej pracowity dyrektor artystyczny, Peter Philips. To on zdradził mi pewien trik, jak uczynić ten makijaż jeszcze bardziej widowiskowym. Ale, nim go zdradzę…

Dla czystego sumienia przypomnę, że makijaż rozpoczyna się od właściwej pielęgnacji skóry. Tylko dobrze nawilżona i zadbana cera – także w okolicach oczu – dobrze wchłonie bazę pod podkład i sam podkład. Od tego zależy trwałość makijażu, a jestem więcej niż pewna, że będziesz chciała nosić ten look jak najdłużej.


Jak wykonać makijaż inspirowany najnowszym lookiem Diora?

Krok nr 1 – OCZY

Wyrównaj kolor skóry na powiekach korektorem. Przy okazji zapewnisz sobie większą trwałość nałożonych cieni. Sięgnij po paletę Dior Eye Reviver. Dolną i górną linię rzęs zagęść delikatną kreską wykonaną czwartym cieniem w kolorze gorzkiej czekolady. Mieszankę cieni trzeciego i czwartego zaaplikuj powyżej, tak aby rozetrzeć granicę. Najjaśniejszy cień nałóż w wewnętrznym kąciku oka, aby nadać spojrzeniu blasku. Jeśli chcesz zintensyfikować efekt, możesz kredką Diorshow Khol podkreślić linię wodną i delikatnie przeciągnąć ją na zewnątrz. Rzęsy wytuszuj tak, jak lubisz. Na pokazach mody pojawiały się bowiem zarówno bardzo delikatnie podkreślone, jak i intensywnie wytuszowane, wręcz posklejane w tzw. pajączki.

dior-smoky-eyes

Krok nr 2 – CERA

Na bazę pod podkład (Dior Diorskin Forever) nałóż podkład. Pod oczy zaaplikuj niewielką ilość korektora. Całość omieć sypkim pudrem. Policzki bardzo delikatnie muśnij pudrem brązującym. Więcej uwagi poświęć rozświetlaczowi na szczytach policzków. To zawsze dodaje makijażowi świeżości, a Tobie odejmuje lat.

Krok nr 3 – USTA

Sedno tego makijażu – wyraziste usta. To ten moment, w którym zdradzę trik Petera Philipsa na perfekcyjne usta:

„Nałóż na usta Fix It, aby wygładzić ich powierzchnię oraz utrwalić kolor. Następnie użyj Dior Contour jako bazy i wymodeluj kształt ust. Jeden kolor pomadki nałóż na całe usta, jeśli jednak chcesz dodać im objętości, nałóż drugi, głębszy kolor na ich kontur albo sam środek”.

dior-ciemne-usta

Moja rada – dla dodania całości wyrazu można dodatkowo zaaplikować błyszczyk (na środek lub całość). Efekt? Z pewnością bardzo widowiskowy. Jeśli jednak czujesz się bardziej komfortowo z mniej wyrazistym makijażem – skoncentruj się na oczach, a usta pozostaw matowe. W tej kwestii panuje pełna anarchia. Możesz pozwolić sobie zarówno na mat, jak i na błysk. I tak będzie to zgodne z najnowszymi trendami, a priorytetem jest Twoje samopoczucie.

No właśnie, w którym z tegorocznych trendów czujesz się najpewniej?


artykuły redagowane przez

Wszystkie artykuły na ten temat Beauty, Trendy, URODA

komentarze

* obowiązkowe