15 stycznia 2016

Makijaż karnawałowy krok po kroku

Przed nami szaleństwo karnawałowych nocy. Znowu będziesz mogła włożyć piękną suknię, której uzupełnieniem będzie świetlisty makijaż – bo taki króluje w tym sezonie. Modne jest złoto i srebro: metaliczne połyskujące powieki, rozświetlone dekolty i błyszczące paznokcie. Jeśli chcesz być królową balu musisz koniecznie zadbać o przynajmniej jeden rozświetlony element na twarzy. Może nie najprostszym, ale na pewno bardzo efektownym makijażem na ten czas będzie Make up, który ukazuje lekkie połączenie wibrujących srebrnych drobinek ze złotymi.

 

Makijaż wykonaj techniką odwróconą, by skóra pod oczami i na całej twarzy była perfekcyjna. Pamiętaj, żeby zacząć od nałożenia kremów pielęgnacyjnych.

 

Makijaż oka:

 1. Sięgnij po korektor i nałóż go od nasady rzęs aż pod łuk brwiowy.
 2. Cień beżowy rozprowadź od nasady rzęs aż do brwi. Kreskę typu jaskółka wykonaj czarnym eyelinerem. Pamiętaj, że jest to wieczór karnawałowy więc możesz się pokusić o wykonanie kreski grubszej niż zwykle.
 3. W kąciku zewnętrznym na kreskę nałóż najciemniejszy, czarny kolor z palety. Na 2\3 powieki, w kąciku wewnętrznym nałóż najjaśniejszy cień z palety. Na dolnej linii rzęs od kącika zewnętrznego na długości 2\3 nałóż czarną kredkę, następnie rozetrzyj. W wewnętrzny kącik zaaplikuj złoty cień. Możesz do tego użyć złotego brokatu lub złotych drobinek.
 4. Czarną maskarą wytuszuj dolne, a następnie grubszą warstwą górne rzęsy. Pamiętaj, aby jeszcze wilgotne przeczesać grzebykiem, w ten sposób rozdzielisz i usuniesz nadmiar tuszu z włosków. Na koniec nałóż na rzęsy przeźroczystą maskarę ze srebrnymi drobinkami.
 5. Brwi nadal są na pierwszym planie każdego makijażu. Na koniec wyczesz nadmiar kredki szczoteczką i nałóż wosk.

 

Piękna cera:

 1. Oczyść okolicę pod oczami za pomocą mleczka kosmetycznego i płatka złożonego na pół.
 2. Zaaplikuj rozświetlającą bazę pod makijaż. Zawsze zaczynaj od czoła, nosa, brody, następnie od środka twarzy na zewnątrz.
 3. Utrwal cały makijaż za pomocą pudru wykończeniowego, najpierw strefa T (czoło, nos, broda), na koniec policzki.
 4. Wymodeluj twarz bronzerem pod kością policzkową, następnie zaaplikuj niewielką ilość na skronie i linie żuchwy.
 5. Na kości policzkowe nanieś róż w kremie.

 

Makijaż ust:

 1. Zaaplikuj konturówkę do ust. Zrób obrys na górnej wardze, następnie na dolnej, kąciki zawsze obrysowuj ku górze na koniec zarysuj całe usta.
 2. Na konturówkę nałóż połyskujący błyszczyk.

 nr 49_makijaż karnawałowy_produkty

Dodatkowo, zachęcam do pomalowania paznokci srebrnym lakierem połyskującym Nailpolish Silver Sparkling lub Nailpolish Made Of Steel, na ciało możesz nałożyć Body Silver i całość utrwalić Glitter Powder Silver wszystko od Douglas M-up.

 

Szampańskiej zabawy!

Kinga Jazłocka – Biernacka
Ekspert ds. Makijażu
Douglas


artykuły redagowane przez

Wszystkie artykuły na ten temat URODA

Ein Kommentar

 1. aisza

  Bardzo przydatny artykuł, karnawał tuż, tuż, każda rada się przyda 🙂 Stronę dodałam do ulubionych.

komentarze

* obowiązkowe