9 września 2015

Makijaż na wesele – jaki makijaż dla druhny?

Makijaż na wesele to makijaż wieczorowy, wyjściowy. Jako druhna masz wyglądać ładnie, ale nie możesz przyćmić panny młodej. Nie zapominaj jednak o trendach! Pamiętaj, że podstawą w każdym makijażu jest perfekcyjnie zadbana cera. A piękna cera to perfekcyjny makijaż. Musi on też współgrać z Twoją sukienką. Idealnie sprawdzi się makijaż smoky eyes czyli ciemny makijaż oczu. Jest on jednym z najbardziej popularnych makijaży na wesele lub wieczór. Może jest to makijaż okazjonalny, ale jest to także makijaż, z którym możesz zaszaleć. Pamiętaj o zasadzie, jeżeli masz piękne duże oczy podkreśl je, jeśli masz wspaniałe pełne usta postaw na ich zaakcentowanie.

 

Druhna nie założy na wesele małej czarnej. Wybierzesz piękną, kolorową sukienkę dla druhny. Dlatego Twój makijaż powinien współgrać z kreacją weselną. Dlatego wykonajcie makijaż smoky eyes w radosnych i energetycznych kolorach, które będą współgrały z Twoją weselną sukienką.

Makijaż smoky eyes krok po kroku:

Jak zrobić makijaż oczu?

Jako bazę pod makijaż oka, zastosuj korektor, rozświetlacz – nałóż produkt od nasady rzęs aż pod łuk brwiowy, następnie za pomocą płaskiego pędzelka nabierz cielisty cień i wgnieć go w powiekę.

 • Sięgnij po czarną kredkę do oczu i narysuj grubą linię wzdłuż linii rzęs na górnej powiece od kącika wewnętrznego do zewnętrznego. Za pomocą pędzelka do detali rozetrzyj kreskę do efektu smugi. Ponownie nałóż na powiekę odrobinę korektora i wklep go. Następnie za pomocą płaskiego pędzla wgnieć cień do powiek.
 • Użyj kredki do oczu i narysuj kreskę na dolnej linii rzęs od zewnętrznego kącika do połowy oka lub od zewnętrznego kącika po całej długości. Za pomocą pędzelka do detali rozetrzyj kreskę.
 • Środek oka, czyli linię wodną, wypełnij intensywnie czarną kredką.
 • Przygotuj czarny tusz do rzęs i chusteczkę złożoną na cztery. Zanim wytuszujesz rzęsy, pierwszą warstwę tuszu wytrzyj w chusteczkę, następnie rozpocznij tuszowanie rzęs pionowo lub klasycznie. Nałóż dużo warstw tuszu. Możesz doczepić kępki rzęs lub dokleić sztuczne rzęsy.
 • Rozczeszcie rzęsy za pomocą grzebyka – pamiętaj, aby były jeszcze mokre.
 • Przygotuj patyczki kosmetyczne i krem pod oczy, nabierz odrobinę kremu i za pomocą patyczka delikatnie oczyść okolicę pod oczami z obsypanego cienia.

 

 1. Modelowanie twarzy
 •  Pamiętaj, aby przed nałożeniem bazy i fluidu, odpowiednio dobrać krem pielęgnacyjny.
 • Wybierz bazę pod makijaż, a następnie nałóż ją za pomocą pędzla do podkładu na całą twarz omijając okolice oczu.
 • Wybierz odpowiedni podkład do twarzy (możesz przeprowadzić analizę za pomocą aplikacji Douglas Color Expert).
 • Nałóż podkład za pomocą pędzla, zaczynając od czoła następnie nos, broda i policzki, omijaj okolicę pod oczami.
 • Wybierz odpowiedni korektor lub rozświetlacz pod oczy i za pomocą techniki „trójkąt światła” nałóż produkt. Pamiętaj, aby nie nakładać dużej ilości kosmetyku.
 • Cały makijaż utrwal za pomocą pudru sypkiego, najlepszy będzie puder transparentny. Wybierz duży pędzel do pudru, nabierz produkt i ruchem wgniatającym zaaplikuj puder.
 • Wybierz odpowiedni róż do policzków lub bronzer. Róż nakładaj zawsze na kości policzkowe na uśmiechniętej twarzy – wykonuj ruchy koliste nie odrywając pędzla od skóry. Bronzer nakładaj zawsze delikatnie pod kością policzkową, aby wymodelować twarz.
 • Wróć na chwilę do oka i wystylizujcie brwi, za pomocą wybranego przez Ciebie produktu, podkreśl naturalny kształt brwi – modelując je.

  3. Piękne usta

 •  Wybierz konturówkę i różową pomadkę do ust. Obrysuj usta konturówką, a następnie lekko je wypełnij. Za pomocą pędzelka do ust nanieś pomadkę.
 • Cały makijaż możesz utrwalić matującą mgiełką do twarzy.

Piękny makijaż na wesele, nie musi być trudny. Wystarczy skorzystać z naszych rad i samej spróbować. Nie bój się! Warto eksperymentować z makijażem. Może za pierwszym razem nie będzie perfekcyjny, ale po kilku podejściach zrobisz perfekcyjny makijaż wieczorowy.

 


Paweł Borkowski,
Makijażysta Regionalny
Douglas


artykuły redagowane przez

Wszystkie artykuły na ten temat URODA

Produkty, którymi zrobisz makijaż druhny

komentarze

* obowiązkowe