18 grudnia 2015

Makijaż świąteczny

Magię świąt dostrzegamy na każdym kroku w blasku kolorowych dekoracji, światełek, a także ludzkiej życzliwości. Święta to czas kiedy każdy pragnie czuć się wyjątkowo, każda kobieta pragnie błyszczeć jak gwiazda, wyglądać pięknie i nieskazitelnie. Makijaż jest elementem garderoby, który jest dobierany do okazji. Planując swój wizerunek na święta, pamiętaj o podstawowym kroku – pielęgnacji twarzy. Perfekcyjna cera to perfekcyjny makijaż!

 

Krok 1. Jak malować oczy

Na całą powiekę ruchomą nałóż bazę pod cienie, następnie sięgnij po beżowy-satynowy cień bazowy aplikując go od nasady rzęs aż pod sam łuk brwiowy, za pomocą ciemnej brązowej kredki w kolorze gorzkiej czekolady, zrób kreskę wzdłuż linii rzęs, rozetrzyj ją pędzelkiem. Całą ruchomą powiekę pokryj złotym cieniem, na koniec sięgnij po cień w kolorze gorzkiej czekolady – ciemnego brązu, który nałożysz w zewnętrznym kąciku oka, następnie brązową kredką podkreśl dół oka w 1/3 długości, rozetrzyj brązowym cieniem, nie zapomnij o rozświetleniu w wewnętrznym kąciku oka. Wytuszuj precyzyjnie rzęsy maskarą. Podkreśl brwi, nadając im charakteru i kształtu.

 

Krok 2. Perfekcyjna cera

Zanim nałożysz podkład, skorzystaj z bazy rozświetlającej. Podkład nakładaj pędzlem. Pamiętaj o kolejności aplikacji: czoło, nos, broda, od środa twarzy na zewnątrz, unikniesz efektu maski i zbyt dużej ilości fluidu, który precyzyjnie rozprowadzisz na całej twarzy. Następnie sięgnij po rozświetlający korektor pod oczy, nałóż go w postaci trójkąta i za pomocą pędzelka wklep. Cały makijaż utrwal rozświetlającym pudrem sypkim. Kolejnym krokiem będzie modelowanie twarzy, skorzystaj z trzech elementów: brazer, róż i rozświetlacz. Pamiętaj o zasadzie: brązer pod kością policzkową, róż na uśmiechnięte policzki, na koniec użyj rozświetlacza skupiając się na szczycie kości policzkowych.

 

Krok 3. Makijaż ust

Na usta wybierz kolor najbardziej odpowiedni dla siebie, wybierz chłodną czerwień lub ciemną czerwień rouge noir, pamiętaj o konturówce do ust i świetlistym wykończeniu lub macie to zależy oczywiście od intensywności blasku na powiekach.

 nr 44_ makijaż świąteczny_makijaż świąteczny

W tak pięknym świątecznym makijażu będziesz błyszczała niczym pierwsza gwiazdka

Wesołych Świąt!

Paweł Borkowski
Ekspert ds. Makijażu
Douglas


artykuły redagowane przez

Wszystkie artykuły na ten temat URODA

komentarze

* obowiązkowe