16 marca 2017

Manicure klasyczny czy hybrydowy? Sprawdź, który pasuje do ciebie

Wybór między lakierem klasycznym a hybrydowym nie będzie trudny, jeżeli poznasz zalety i wady obu. Dowiedz się, który spełni twoje oczekiwania.


Manicure klasyczny i hybrydowy wydają się ze sobą konkurować. W zależności od akurat obowiązujących trendów obwieszczane jest zwycięstwo jednego albo drugiego. Tyle teorii, bo w praktyce oba rodzaje manicure cieszą się niesłabnącą i podobną sympatią wśród kobiet. Przy udzielaniu odpowiedzi na pytanie: czy manicure klasyczny, czy hybrydowy – najważniejszym kryterium pozostaje to, czy dany manicure pasuje do prowadzonego przez ciebie stylu życia. Nim się zdecydujesz, zastanów się, na czym zależy ci najbardziej. Każdy typ manicure odpowiada bowiem na nieco inne potrzeby.

Jakie są mocne strony manicure hybrydowego?

Ten rodzaj manicure słynie przede wszystkim z wyjątkowej trwałości i odporności na powstawanie rys. Zazwyczaj wytrzymuje w stanie nienaruszonym od dwóch do trzech tygodni. Hybrydowy pedicure nawet miesiąc. Dla zabieganych lub zapracowanych kobiet, które nie zawsze mają czas na regularne poprawianie manicure, jest to rozwiązanie idealne. Cenny czas zostaje zaoszczędzony. Cotygodniowe wizyty u manikiurzystki zamieniają się w odwiedziny raz na dwa, trzy tygodnie. Manicure zostaje profesjonalnie zdjęty, bez naruszenia płytki paznokcia, i nałożony kolejny. Voilà!

Jeżeli lubisz wyzwania i jesteś artystycznie uzdolniona, możesz również wykonać ten typ manicure w domu – zaoszczędzisz jeszcze więcej czasu. Profesjonalne zestawy do manicure hybrydowego zawierają wszystko, co jest potrzebne do nałożenia „hybrydy”, także miniaturową lampę LED do utwardzania lakieru oraz specjalne zmywacze i delikatne pilniczki do jego usuwania. Oto przykład: zestaw Starter Set Classic marki NeoNail. Dzięki niemu poczujesz się jak w swoim prywatnym salonie.

Jesteś już niemal pewna, że manicure hybrydowy odpowiada na twoje najważniejsze potrzeby? Pamiętaj tylko o tym, że ten typ lakieru, choć jest w stu procentach hipoalergiczny, jest też wymagający dla paznokci. Nie powinien być zbyt długo noszony, i to nie tylko ze względu na to, że pod „hybrydą” paznokieć rośnie i powstają charakterystyczne, nieestetyczne „odrosty”. Decydując się na manicure hybrydowy, należy pamiętać o konieczności robienia przerw w malowaniu. Zwłaszcza w przypadku delikatnych paznokci z tendencją do łamania się. Płytka paznokcia przynajmniej raz na kwartał powinna być bardzo intensywnie regenerowana i dopieszczana odżywkami. Przez kilka tygodni na paznokcie mogą być nakładane tylko odżywki. Na szczęście w sezonie wiosna/lato 2017 „nagie” paznokcie są obecne na wielu pokazach mody. Wciąż będziesz zatem w zgodzie z trendami.

W czym klasyczny manicure jest lepszy od hybrydowego?

Klasyczne lakiery do paznokci nie dorównują trwałością lakierom hybrydowym. Szybciej też tracą połysk. Dobrej jakości lakiery w nienaruszonym stanie wytrzymają najwyżej tydzień. Czy to oznacza, że są mniej atrakcyjne? Bynajmniej. Mają bowiem coś, w czym manicure hybrydowy im zupełnie nie dorównuje. Łatwość w obsłudze oraz możliwość wprowadzenia zmian czy poprawek na paznokciach natychmiast. Dopasowanie koloru lakieru do reszty stroju czy barwy pomadki jest błahostką. Zajmuje kilkanaście minut. Możesz pozwolić sobie na każdą fanaberię. Wybór jest też ogromny – począwszy od lakierów z perłowym połyskiem lub metalicznym, poprzez te z brokatem, na matowych skończywszy. Równie proste jest nałożenie lakieru, jak i jego usunięcie. Nie musi wykonywać tego profesjonalna manikiurzystka w salonie. Wystarczy delikatny zmywacz bez acetonu i wacik. Płytka paznokcia może być nawet nieco słabsza, gdyż manicure wykonany klasycznym lakierem nie jest inwazyjny. Nie jest konieczne robienie sobie wakacji od takiego rodzaju lakieru. Przy zachowaniu właściwej kolejności aplikacji produktów – baza lub odżywka, dwie warstwy lakieru, utwardzacz – masz pewność, że twoim paznokciom nie grozi zmiana barwy płytki.

Dla kogo manicure wykonany klasycznym lakierem do paznokci będzie najlepszy? Dla ciebie, jeżeli nieco mierzi cię perspektywa noszenia tego samego koloru przez ponad dwa tygodnie. Dla ciebie tym bardziej, jeśli pielęgnacja paznokci sprawia ci przyjemność i masz na to czas. Dla każdej kobiety, która lubi bawić się swoim wizerunkiem.

Jaki manicure będzie modny wiosną 2017?

Zarówno hybrydowy, jak i klasyczny. Rodzaj manicure jest mniej ważny niż jego kolor. A w 2017 roku królować będą pastele i metale (głównie złoto i srebro). Czerwień nie schodzi jeszcze z pola bitwy, ale podobnie jak granat czy czerń uchodzi za klasykę. Co jest najbardziej hot w tym sezonie? Delikatne, graficzne wzorki na paznokciach! Z czym się powoli żegnamy? Z malowaniem jednego paznokcia dłoni innym kolorem.

 

Chcesz wiedzieć więcej o trendach na 2017 rok? Zapraszamy do nas. Nie tylko ci o nich opowiemy, ale też pomożemy w wyborze najlepszych dla ciebie produktów.


komentarze

* obowiązkowe