24 listopada 2015

Maseczka na twarz – maska bankietówka

rubrica-brigitta-applicazione-creme-viso-corpo

Co zrobić, gdy do wielkiego wyjścia, ślubu, spotkania czy randki zostało kilka dni, a Twoja skóra utraciła blask, pojawiły się niedoskonałości, a cera jest matowa i poszarzała. Najlepiej sprawdzą się odżywcze maseczki na twarz. Maseczka to szybkie rozwiązanie problemów cery. Pokonasz nią niedoskonałości skóry. Będziesz wyglądać młodo i promiennie przez cały dzień.

Pamiętaj, aby nie decydować się na zbyt inwazyjne zabiegi. Bezpośrednio po ich wykonaniu skóra przez pewien czas może być napięta bądź zaczerwieniona. Zwykle cera potrzebuje czasu na regenerację, a to może trwać nawet kilkanaście dni. Dlatego zabiegi pielęgnacyjne należy dobrze przemyśleć i na pewno planować z większym wyprzedzeniem.

Maski odżywcze, tzw. bankietówki to idealny sposób na poprawę samopoczucia, usunięcie oznak zmęczenia, poprawę kolorytu i powierzchowne nadrobienie zaległości w pielęgnacji. W momencie,  gdy masz ważne wyjście i często zbyt mało czasu na ulepszenie programu pielęgnacyjnego, a świetny nastrój i oszałamiający wygląd, to maski są receptą na dobrą zabawę, udane spotkanie czy po prostu spędzenie czasu z przyjaciółmi. Maseczki do twarzy w ekspresowym tempie poprawią wygląd skóry. Tego typu produkty zdadzą egzamin również wśród osób zabieganych, zapracowanych, palących papierosy, czy w każdym momencie gdy chcemy od razu zobaczyć spektakularny efekt pięknej, zdrowej skóry.

Co potrafią bankietówki? Wszystko. To bomba witaminowa dla skóry. Nawilżają, odżywiają, wygładzają, rozświetlają cerę, ujędrniają, oczyszczają z nagromadzonych toksyn, usprawniają mikrocyrkulację – dzięki czemu skóra jest dotleniona i ma piękny koloryt, sprawiają że wyglądamy jak byśmy właśnie wróciły ze SPA, dają efekt wypoczętej skóry. W większości przypadków doskonale sprawdzają się jako bazy pod makijaż, przedłużając trwałość makijażu. Tego typu  kosmetyki działają szybko i skutecznie, ale na krótko. Dlatego pamiętajmy, że nie zastąpią one systematycznej pielęgnacji, natomiast są idealne w momencie, gdy chcemy natychmiast wyglądać lepiej.

Maseczki do twarzy zawierają więcej, bardziej skoncentrowanych substancji aktywnych niż kremy, są bogate w technologie sprawiające szybkie i spektakularne efekty. Mają z reguły lekkie, kremowe lub żelowe konsystencje. Decydując się na maskę upiększającą zwracaj uwagę na takie składniki jak min.: yerba matte, mika , wyciąg z alg, ekstrakt kawiorowy, skała wulkaniczna czy olejki eteryczne .

Maski bankietowe to idealna kuracja ożywiająca cerę. Zawsze kiedy czujesz, że skóra potrzebuje zastrzyku energii. Używając ich, trzymaj się podanego na opakowaniu sposobu użycia. Zazwyczaj nadmiar produktu zmywa się po kilkunastu minutach, albo zostawia na twarzy jako bazę, niektóre z nich można też zastosować na noc. Jednak producent na pewno o tym poinformuje. W czasie przeznaczonym na działanie preparatu polecam odprężyć się i wypocząć, na pewno bardzo dobrze wpłynie to nie tylko na wygląd cery, ale również na psychikę. Masek używajmy w zależności od potrzeb. Produkty te zazwyczaj odpowiednie są dla każdego rodzaju cery bez względu na jej typ, sprawdzą się zarówno przy skórze suchej jak i mieszanej czy tłustej, dając oczekiwany efekt witalnej, gładkiej, pełnej blasku i sprężystości skóry.

 

Justyna Lachor
Ekspert ds. Pielęgnacji
Douglas


artykuły redagowane przez

Wszystkie artykuły na ten temat URODA

komentarze

* obowiązkowe