14 czerwca 2017

Męskie perfumy na lato – trzy fenomenalne propozycje od Michaela Korsa

Wybierając męskie perfumy, warto mieć na uwadze ulubione nuty zapachowe, ale także styl życia i aspiracje. Co jeszcze sugeruje Michael Kors?


O perfumach należy myśleć, jak o kreacji. Jak o unikatowej wizytówce. Im bardziej będą dopasowane do prawdziwego ja, tym lepiej będą się nosić. Nie powinny zanadto odbiegać swoim charakterem ani od stylu życia mężczyzny, który ich używa, ani od jego marzeń i aspiracji.

Michael Kors, rozpoczynając prace nad komponowaniem zapachu, przede wszystkim myśli o tym, jak mógłby wyglądać idealny dzień np. wielkomiejskiego kolekcjonera wrażeń, miłośnika nocnego życia albo wyrafinowanego dżentelmena. Jakie akordy zapachowe najpełniej oddałyby temperament tak różnych osobowości? Co otaczający ich zapach powinien przekazywać innym? Jakie nuty dodadzą im impetu, a które są absolutnie wykluczone? Każde z tych pytań zmierza ku odnalezieniu odpowiedzi na priorytetowe pytanie: jak stworzyć perfekcyjny signature scent dla mężczyzn, którzy stale szukają inspiracji?

Kreowanie zapachu jest jak kreowanie wizerunku. Poprzedzone jest bardzo długimi poszukiwaniami. Tak właśnie powstawały trzy bestsellery z zapachowej linii projektanta: Extreme Blue, Extreme Night oraz Michael Kors For Men. Unikatowe, spersonalizowane, dopracowane w najdrobniejszych szczegółach. Dla kogo zostały zaprojektowane?

Michael Kors Extreme Blue – zapach dla tych, którzy wiedzą, czego chcą i wiedzą, jak to osiągnąć

Jak projektant sam przyznaje, perfumy te powstały z inspiracji wielkomiejskim życiem. Szybkim tempem, nowoczesnością, stałym przekraczaniem granic. Dlatego są jak esencja energii. Czuć w nich ostrą bergamotkę i różowy pieprz. W tle pojawia się zmysłowy kardamon, orzeźwiający cyprys i jałowiec oraz aksamitny ambroks i piżmo. To nie jest z pewnością prosta kompozycja zapachowa, ale tym bardziej zapada w pamięć. Perfumy są zmysłowe, bardzo męskie i energetyzujące.

Michael Kors Extreme Night – zapach dla mężczyzn, którzy wierzą, że wszystko jest możliwe i ekscytujące

W tych perfumach też nie zabrakło osobistych inspiracji Michaela Korsa. „Kiedy podróżuję, zawsze staram się zwiedzać miasta także po zmroku. Najwspanialsze z nich wyróżniają się intensywnym życiem nocnym – atmosfera zmienia się, można wyczuć całkiem nową, intrygującą energię. Extreme Night powstał z myślą o mężczyznach, którzy podobnie jak ja uwielbiają nocne życie metropolii”. Perfumy są zatem i frapujące, i drapieżne zarazem. Zapach otwiera magnetyzująca pikanteria czarnego pieprzu, którą wzmacnia gałka muszkatołowa. Do tego z czasem dochodzi energetyzujący cyprys i aromatyczna szałwia, a w tle wybrzmiewa irys i zmysłowa fasola tonka. Kompozycja rozwija się na skórze stopniowo, nabierając mocy z każdą godziną. Te perfumy zostały zaprojektowane dla tych mężczyzn, którzy – przynajmniej od czasu do czasu – chcą podkreślić drapieżną stronę swojej osobowości.

Michael Kors For Men – zapach dla miłośników hedonistycznego luksusu

„Michael Kors for Men został zaprojektowany dla mężczyzny, który po porannym spotkaniu biznesowym leci swym prywatnym odrzutowcem na Karaiby na obiad w restauracji na plaży” – zdradza projektant. Trudno wyobrazić sobie wyżej postawioną poprzeczkę. W pracach nad kompozycją wzięli udział nie tylko najlepsi profesjonaliści z branży perfumeryjnej, zastosowano również najwyższej jakości składniki. Efekt? Intensywny, drzewno-orientalny zapach o subtelnej ziołowej nucie. Perfumeryjna perła wśród dostępnych zapachów.

Niezależnie od tego, który z trzech męskich zapachów Michaela Korsa stanie się tym ulubionym, można być pewnym, że to będzie bardzo dobry wybór. Mniej ufnych serdecznie zapraszamy do testowania zapachów w naszych perfumeriach. Lojalnie jednak ostrzegamy, że oprzeć się im będzie bardzo trudno.


komentarze

* obowiązkowe