28 lutego 2017

Najlepsze odżywki do rzęs. Sztuczne rzęsy zachowaj na wyjątkowe okazje

Profesjonalne odżywki do rzęs działają tak spektakularnie, że detronizują sztucznie przedłużane rzęsy. Najwyższy czas, aby najlepsze z odżywek pojawiły się w twojej kosmetyczce.


Odżywki do rzęs nie są produktem nowym. Nowością jest wprowadzenie do ich składu innowacyjnych, opatentowanych substancji aktywnych, których działanie jest widoczne już po trzech tygodniach stosowania. Jaki gwarantują efekt? Znacznie wydłużone i zagęszczone rzęsy. Tak poprawią oprawę oczu, że efekt choć będzie widoczny, pozostanie naturalny. Zachwyci bez wzbudzania podejrzeń, że jest to tylko kolejne dzieło mniej lub bardziej utalentowanej stylistki rzęs. Ale zalety odżywek do rzęs nie kończą się na nieprzerysowanym looku. Wybranie tego sposobu wzmacniania rzęs chroni także przed mało estetycznymi skutkami ubocznymi sztucznego przedłużania i zagęszczania rzęs – uczuleniem na klej, widocznymi ubytkami wymagającymi regularnego uzupełniania oraz zniszczeniem własnych rzęs. Reasumując, stosowanie odżywek do rzęs jest nie tylko bezpieczniejsze, ale również prostsze i zdecydowanie mniej kosztowne. Sztuczne rzęsy, podobnie jak gotowe do doklejenia kępki, zachowaj na specjalne okazje – gdy codzienny makijaż nie będzie już wystarczający.

Dopasuj odżywkę do rzęs do swoich potrzeb

Odżywki z pędzelkiem wystarczy aplikować raz dziennie, najlepiej wieczorem tuż przed snem. Po dokładnym demakijażu należy lekko posmarować górną linię rzęs u ich nasady. Nie jest konieczne nakładanie odżywki na dolną linię rzęs, gdyż w trakcie snu część odżywki obejmie także i ten obszar. Nakładanie nadmiernej ilości produktu nie jest wskazane ze względu na duże stężenie aktywnych składników. Tym bardziej że odżywki do rzęs z pędzelkiem są niezwykle wydajne. Standardowa objętość, czyli 3 ml, zazwyczaj wystarcza na pięć a nawet sześć miesięcy codziennego stosowania. W tym czasie rzęsy nie tylko zaczną rosnąć szybciej, ale będą także wyraźnie dłuższe oraz grubsze. Ten rodzaj odżywki jest godny polecenia szczególnie w przypadku rzęs zniszczonych i wyraźnie przerzedzonych (np. przez chorobę lub długie noszenie rzęs doczepianych).

Odżywki do rzęs ze szczoteczką można aplikować częściej niż tylko raz dziennie. Mogą bowiem z powodzeniem pełnić funkcję bazy pod tusz, dodatkowo zwiększającej objętość rzęs. Działają podobnie jak odżywki z pędzelkiem, ale zazwyczaj na efekty ich działania należy poczekać nieco dłużej. Dlaczego? Ze względu na zwiększoną częstotliwość stosowania stężenie aktywnych składników stymulujących wzrost rzęs jest mniejsze. Jeżeli zatem celem jest szybkie poprawienie stanu rzęs, lepszym wyborem będą jednak intensywnie działające odżywki z pędzelkiem (np. Realash lub RapidLash).

Jak stosować odżywkę do rzęs, aby zintensyfikować jej działanie?

Priorytetem jest demakijaż. Tylko dobrze oczyszczona skóra powiek ma szansę wchłonąć wszystkie składniki odżywcze i stymulujące obecne w składzie odżywek do rzęs. Drugą zasadą jest systematyczność. Bez regularnej aplikacji rzęsy nie mają szansy na to, aby się w widoczny sposób wzmocnić. W takich przypadkach efekt będzie odwleczony w czasie. Więcej niż wskazane jest także nieprzekraczanie zalecanej przez producenta częstotliwości aplikacji – zwłaszcza w przypadku odżywek do rzęs z pędzelkiem. Skład każdej z odżywek jest oczywiście bardzo dokładnie przebadany pod kątem możliwych alergii, ale warto pamiętać, że nadmiar aktywnych substancji może być dla wrażliwej skóry wokół oczu drażniący.

 

Dlaczego warto kupować wyłącznie oryginalne odżywki do rzęs?

Ze względu na ogromną popularność odżywek do rzęs z łatwością można natknąć się na polecenia produktów, których odżywczy skład jest w najlepszym przypadku deklaratywny, w najgorszym szkodliwy. Dotyczy to zwłaszcza odżywek sprowadzanych spoza krajów Unii Europejskiej, stylizowanych na produkty oryginalnych producentów. Korzystanie z kosmetyków niewiadomego pochodzenia jest obarczone ogromnym ryzykiem, zwłaszcza gdy są one aplikowane w tak newralgicznych rejonach jak skóra wokół oczu. Zamiast szukać tańszych odpowiedników, zajrzyj do perfumerii Douglas. W marcu przygotowaliśmy bardzo atrakcyjne obniżki cen. W tym także produktów do pielęgnacji i makijażu oczu. Sprawdź.


komentarze

* obowiązkowe