13 kwietnia 2017

Niszowe perfumy dla koneserów – historia Jo Malone London

To, że ekskluzywne produkty Jo Malone London wreszcie są dostępne w Polsce, ucieszy nie tylko miłośników niszowych perfum. Ta fenomenalna marka nieustannie się rozwija i ma do zaoferowania znacznie więcej.

Za sukcesem Jo Malone London stoi jeden z najlepszych brytyjskich „nosów”. Kobieta, której wrażliwość na zapachy jest tak imponująca, że została poddana testom w jednym z angielskich laboratoriów. Okazało się, że jej umiejętność odczytywania nut zapachowych dorównuje superczułym nosom zwierząt. Dlatego określanie Jo Malone mianem genialnej kreatorki perfum nie jest wcale przesadzone. Taki talent zdarza się rzadko, choć właściwsze wydaje się stwierdzenie, że jest to prawdziwy ewenement. Sukces tworzonych przez nią kosmetyków był zatem więcej niż pewny.

 

Jo Malone swój pierwszy salon kosmetyczny założyła w 1994 roku. Własnoręcznie wytwarzane kosmetyki błyskawicznie zdobyły uznanie najbardziej wymagającej brytyjskiej klienteli. Debiutancka linia produktów stworzonych na bazie gałki muszkatołowej i imbiru wyprzedała się niemal na pniu. Filozofia Jo Malone, polegająca na łączeniu nieoczywistych linii zapachowych, tylko z pozoru jest dość prosta. Kreatorka zapachów w istocie dążyła do czegoś innego, do zupełnie innego pojmowania definicji niszowych perfum. Unikatowe składniki wód kolońskich oraz tradycyjne metody tworzenia kompozycji to jeszcze nie wszystko. Jo Malone tworząc kolejne perfumy, projektowała je tak, aby możliwe było łączenie zapachów z różnych linii. Dzięki temu powstawały zapachy nie tylko niszowe, ale i absolutnie niepowtarzalne. Ostatecznym twórcą perfum stawał się zatem ich właściciel. To on decydował, czy będzie nosił zapach pojedynczy czy raczej zdecyduje się na spersonalizowaną, autorską kreację. Takiego rozwiązania jeszcze w historii perfum nie było.

Wraz z powiększającą się liczbą klientek rosło również zainteresowanie koncernów kosmetycznych talentem brytyjskiej kosmetyczki. Zaledwie pięć lat po debiucie Jo Malone przeszła pod skrzydła Estée Lauder, przyjmując funkcję dyrektora kreatywnego, aby móc dalej dbać o produkty sygnowane swoim imieniem i nazwiskiem. Wkrótce po tym marka Jo Malone London rozpoczęła ekspansję nie tylko w Europie. Wystarczy nadmienić, że do fanów świec zapachowych Jo Malone London dołączyła sama Madonna.

Na czym polega fenomen tych produktów? Jo Malone London niezmiennie hołduje idei finezyjnego łączenia rzadko spotykanych zapachów przy wykorzystaniu tradycyjnych, ale i nowoczesnych metod. Grono kreatorów zapachów powiększone o najznakomitsze nazwiska nieustannie udoskonala kolejne receptury. Perfekcja, pasja i talent – właśnie to wyróżnia produkty Jo Malone London. Począwszy od składu zapachu, a na kultowym opakowaniu skończywszy. Ktokolwiek zobaczy ikoniczne już kremowe opakowanie z czarnymi obwódkami i charakterystyczną czarną kokardką, może być pewien, że wewnątrz będzie produkt naprawdę luksusowy, nieschlebiający przy tym powszechnym gustom. Nie bez przyczyny kosmetyki tej marki uchodzą za niszowe.

Jedną z popularniejszych linii zapachowych jest duet bazylii i mandarynki. Lime Basil & Mandarin to pierwszy projekt marki, który powstał już pod auspicjami Estèe Lauder. Ambasadorka zapachu, brytyjska modelka Karen Elson, porównała go do karaibskiego wiatru nasączonego wonią bazylii pieprzowej. Jak to może pachnieć na twojej skórze? Zapraszamy do nas, abyś mogła się przekonać. To może być również doskonały prezent dla bliskiej ci osoby. O ile będziesz potrafiła rozstać się z tym zapachem, a to może być niełatwe.


komentarze

* obowiązkowe