7 października 2016

Nowy zapach Giorgio Armani – Si Le Parfum

Si Le Parfum – nowość od Giorgio Armani


Si Le Parfum to najbardziej zmysłowy i zawiesisty zapach Giorgio Armani. Jeżeli szukasz zapachu, który jest kondensacją klasy i wyrafinowanej kobiecości, lepiej nie trafisz. Nowość z 2016 roku pochlebia najbardziej wymagającym gustom.

Si Le Parfum wywoływało emocje na długo przed premierą. Było zapowiadane jako najbardziej zmysłowe i zawiesiste spośród zapachów sygnowanych marką Armani. Jako najlepsze dzieło kreatora. Czy spełnienie takich oczekiwań było możliwe? Tak. Giorgio Armani konsekwentnie podniósł poprzeczkę jeszcze wyżej.

cate_blanchett_si_le_parfum

Uderzająco słodki zapach jest bardzo intensywny. Od samego początku. Obecna w nucie głowy czarna porzeczka pozostaje wyczuwalna do samego końca. Podobnie jak wyjątkowo silne, dymne i żywiczne kadzidło. Wyczuwalne są również łagodna wanilia i sensualna paczula. Zapach w trakcie rozwijania się na skórze jest wielopłaszczyznowy, zapachowe wątki nieustannie się w nim zmieniają. Przywodzą na myśl atmosferę słonecznych, pulsujących od emocji Włoch, ojczyzny Giorgio Armaniego.

O wielu zapachach twierdzi się, że są jak opowieść, ale w przypadku Si Le Parfum jest to opowieść wyjątkowo interesująca i zapadająca w pamięć. Podobnie jak nosząca go kobieta. A skoro już o niej mowa… Cate Blanchett, urodzona w Australii aktorka, jest nie tylko muzą, ale i przyjaciółką Giorgio Armaniego. Łącząca ich więź wynika ze wzajemnego zrozumienia sztuki, estetyki, życia. Dla aktorki zapach nie jest elementem towarzyszącym w zwykłej codzienności. Jest wyjątkowym rodzajem kreacji.

„Perfumy są ważnym atrybutem kobiecości. Dzięki nim łatwiej wyrazić siebie i wpłynąć na to, jak widzą nas inni. Muszę jednak działać dyskretnie. Zapach nie powinien wkraczać do pokoju jeszcze przed kobietą. Ale dobrze, aby w nim pozostał, gdy ona już go opuści. I subtelnie o niej przypominał” – wyznała w jednym z wywiadów, podkreślając, że dlatego została trzy lata temu twarzą Si. Zapachu, który jest właśnie taki. Absolutnie nienachalny, bardzo luksusowy i niepozwalający przejść obok bez zauważenia.

cate_blanchett_si_le_parfum_giorgio_armani

Muza Giorgio Armaniego w pełni zgadza się również z ideą, jaka towarzyszyła tworzeniu linii zapachów Si. „Mów życiu si, bądź odważna i sięgaj po to, czego pragniesz” – przekonywał Giorgio Armani, dodając, że projektował ten zapach, myśląc o kobiecie nietuzinkowej: silnej, stanowczej, odważnej, pełnej życiowej energii. Takiej, która doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak potężnym sygnałem jest zapach, który roztacza.

Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś i Ty powiedziała życiu Si. To może być nowa, pasjonująca przygoda z zapachem, który nigdy wcześniej nie był tak doskonały.


artykuły redagowane przez

Wszystkie artykuły na ten temat Beauty, INSPIRACJE

Proponowane produkty

komentarze

* obowiązkowe