19 stycznia 2016

Perfumy niszowe

Perfumy niszowe nawiązują do tradycyjnego perfumiarstwa. To perfumy nieszablonowe, charakterystyczne i niezwykle ekskluzywne. Tworzone są zazwyczaj przez marki, które nie wykorzystują tanich składników syntetycznych, a skupiają się na bogactwie naturalnych olejków i molekuł.

Ich luksusowość to przede wszystkim szlachetny skład i złożony, kosztowny proces produkcji. Są unikalne i z reguły należy ich szukać w sklepach specjalistycznych bądź kupować online. Nie są przeznaczone do masowej sprzedaży, lecz dla klientów którzy posiadają wyrafinowany gust. Perfumerie Douglas mają w swojej ofercie właśnie takie zapachy.

Marka Rouge Bunny Rouge to niezwykłe kompozycje rodem z bajki „Alicja w Krainie Czarów”. Historia biała, lekka i zwiewna niczym jedwab to między innymi zapach Lilit czy Allergia.

Lilit to mieszanka soczystości i spokoju. Mięsista, zielona trawa pokryta rosą w słoneczny wiosenny poranek. Krucha i delikatna kobieta, która jednocześnie chce zaznaczyć swoją obecność, jest figlarna i lubi zaskakiwać. Przełamana łodyga, sok płynący z jej środka, zmysłowy płyn ukryty w oszronionej butelce pod nazwą Lilit.

Allegria, pierwsze skojarzenie jakie pojawia się w głowie to Arkadia. Kraina wiecznej szczęśliwości i beztroski, ziemski raj. Te skojarzenia potwierdza już pierwszy moment obcowania z tym zapachem. Odrobinę roślinny, dymny, z powietrzem nasyconym owocami cytrusowymi. Słodko-wytrawna mieszanka, która przypomina o chwilach uniesienia każdej wielkiej miłości. Pudrowe i ulotne chwile nieskończonego szczęścia, które rozbudzą wyobraźnię każdego dnia.            

Tundra. Mroczna i tajemnicza. Uwodzi od pierwszych nut. Delikatnie musujące niczym liście paproci zostawiają ślad dotyku na ciele. W tym ciemnym i chłodnym miejscu odnajdujemy niemalże niewidzialny strumień światła – słodkie przyprawy i rodzynki. Trawiaste równiny stają się miękkie i zachęcają do odpoczynku z uśmiechem duszy.

Niszowość zapachów to nie tylko ich skład, ale również sposób używania. Kto zabroni kobiecie sięgnąć po męski zapach i odwrotnie? Coraz więcej marek nie dedykuje konkretnemu odbiorcy swojej kompozycji. Zapachy to emocje, wspomnienia, wrażenia. Wrażenia jakie chcemy by z nami obcowały lub te, które chcemy wyrazić. Warto zajrzeć w siebie, odnaleźć najważniejsze wartości. Każdy człowiek jest wyjątkowy, inny, niepowtarzalny. Pozwólmy sobie sięgnąć do najśmielszych marzeń i podarować ten wewnętrzny i emocjonalny kosmetyk – rodzaj szminki dla duszy – zapach idealny.

 

Agata Krawczyk
Ekspert ds. Zapachów
Douglas


artykuły redagowane przez

Wszystkie artykuły na ten temat CIEKAWOSTKI

komentarze

* obowiązkowe