14 marca 2017

Przygotowanie ciała do lata w trzech krokach

Zobacz, jak w trzech krokach przywrócić swojemu ciału formę sprzed miesięcy!


Marzec to taki miesiąc, w którym do większości z nas dociera, że już za chwilę nadejdą gorące letnie dni i trzeba będzie odsłonić trochę ciała. Z przerażeniem stwierdzamy, że jeszcze nie jesteśmy gotowe na lato, po zimie przybyło tu i ówdzie, a na udach pojawiła się znienawidzona pomarańczowa skórka. W panice zaczynamy szukać sposobów na szybkie zrzucenie nadprogramowych kilogramów, katujemy się dietami-cud, łykamy suplementy „przyspieszające metabolizm i spalanie tłuszczu” i… niestety, tylko sobie szkodzimy. My mówimy temu stanowcze NIE. Zanim zaczniesz panikować, bo Twoje ciało nie wygląda idealnie, a lato za pasem, usiądź wygodnie, zaparz czerwoną herbatę (usprawnia metabolizm) i przeczytaj, co mamy Ci do przekazania.

1. Banujemy drastyczne diety – tylko świadoma zmiana nawyków żywieniowych ma sens.

Często bywa tak, że traktujemy jedzenie jak swojego wroga, bo od niego się tyje. Tymczasem wystarczy zdać sobie sprawę z tego, że istnieją dwa rodzaje jedzenie: wrogowie urody i przyjaciele urody, następnie do tych dwóch rodzajów dopasować odpowiednie pokarmy i – oczywiście – być za pan brat z tymi przyjaciółmi. Twoja dieta powinna opierać się na zbilansowanym spożyciu węglowodanów, tłuszczów i białka. Wybieraj produkty bogate w aminokwasy, antyoksydanty, witaminy i błonnik. Zaprzyjaźnij się z produktami, które są pełnowartościowe, kolorowe, różnorodne, nieprzetworzone, a przede wszystkim dopasowane do ciebie, bo nie ma diet odpowiednich dla każdego. Tworząc swoją dietę, którą wprowadzisz w życie na lata, słuchaj swojego ciała i bierz pod uwagę twoje potrzeby żywieniowe.

Nie zapominaj o odpowiednim nawadnianiu, te 1,5 litra wody dziennie, o którym wszędzie słyszysz to nie są żarty. Staraj się wypijać co najmniej tyle, a jeśli zwykła woda po prostu ci nie smakuje, dorzuć do niej cytrynę, miętę czy też różne owoce – taka woda jest o wiele smaczniejsza. Nie jest też tajemnicą, że odpowiednie nawodnienie to klucz do pozbycia się wodnego cellulitu (wynikającego z odwodnienia organizmu).

2. Rozruszaj się!

Mówi się, że sport to zdrowie, ale jeśli nie jesteś typem sportowca, to naprawdę nie musisz katować się godzinami na siłowni ani pokonywać maratonów biegowych. Warto zacząć od prostych zmian w swoim trybie życia. Pokonując trasę do pracy, wysiądź z tramwaju dwa przystanki wcześniej i dalszą drogę pokonaj pieszo. Mieszkasz na siódmym piętrze? Zrezygnuj z windy i wejdź po schodach (po jakimś czasie pośladki odwdzięczą się nowym kształtem). Nie spędzaj weekendu na kanapie, robi się coraz cieplej, wyjdź na spacer, wyciągnij rower z piwnicy, odkurz rolki – możliwości jest tak wiele! Pogoda będzie teraz coraz bardziej sprzyjała ćwiczeniom na świeżym powietrzu, dlaczego więc nie skorzystać ze sprzętu do ćwiczeń w pobliskim parku? Małymi krokami poprawisz swoją kondycję, a wtedy na pewno nabierzesz ochoty na więcej i kto wie – może jednak wystartujesz w tym maratonie.

3. Odpowiednia pielęgnacja kropką nad i – podkręć tempo wysmuklania.

Aby twoja sylwetka nabrała pięknego kształtu, a skóra całego ciała wyglądała olśniewająco, niezbędne jest stosowanie odpowiedniej pielęgnacji wspomagającej modelowanie sylwetki. Wybieraj takie kosmetyki, które spełniają kilka zadań jednocześnie, jak np. Clarins Body Fit, którego stosowanie zaowocuje przede wszystkim zredukowanie cellulitu, ujędrnieniem skóry, usunięciem uczucia ciężkości nóg, odżywieniem i nawilżeniem skóry. Pod nazwą Body Fit kryje się, zapewne dobrze ci już znany, Body Lift Cellulite Control. Nowa nazwa i, co ważne, nowa formuła są rezultatem filozofii zdrowia marki Clarins, która głosi, że „fit” ciało, to efekt zrównoważonego stylu życia. Nowy Body Fit to połączenie wyników badań naukowych z roślinnymi ekstraktami, m.in. z liści pigwy, celozji czy orzecha włoskiego.

Body Fit to 7. wersja formuły,  która łączy w sobie zalety poprzedników z najnowszymi innowacjami, zainspirowanymi przełomowymi wynikami badań. Clarins odkrył, że przy powstawaniu cellulitu udział biorą 3 adipocyty, a nie jak uważano do tej pory 1. Nowy Body Fit to połączenie wyników badań naukowych z roślinnymi ekstraktami, m.in. z liści pigwy. Przywracają one normalny, właściwy poziom aktywności komórek adipocytowych. To jedyny produkt antycellulitowy, który zwalcza wszystkie 3 typy adipocytów odpowiadające za powstawanie tkanki tłuszczowej. Jest idealny dla wszystkich kobiet, które chcą pozbyć się widocznego cellulitu oraz wysmuklić  kształty.

A teraz podsumujmy:

Zdrowo się odżywiaj i unikaj zbyt dużej ilości cukrów w diecie, pij dużo wody i wprowadź aktywność fizyczną do swojej codzienności. W ten sposób wzmocnisz efekty kosmetyku modelującego. Clarins od zawsze podkreśla to, jak ważnym czynnikiem jest zdrowy styl życia, na który składają się: zbilansowana dieta i ruch. Bycie zdrowym, dbanie o siebie i o swoje dobre samopoczucie, akceptacja swojego ciała… wszystko to razem składa się na Twoje piękno. Bo jesteś naprawdę piękna!

 


artykuły redagowane przez

Wszystkie artykuły na ten temat Beauty, URODA

komentarze

* obowiązkowe