15 września 2016

Słodko i kusząco – Miss Dior Absolutely Blooming

Miss Dior Absolutely Blooming – najnowszy i najsłodszy zapach sygnowany marką Dior.

W perfumeriach nie brakuje zapachów, których ostateczny wydźwięk jest efektem mariażu skrajnie różnych nut – słodkich, gorzkich czy cytrusowych. A gdyby tak stworzyć zapach wyłącznie z nut słodkich? Powstałby Miss Dior Absolutely Blooming. Perfumeryjny unikat.

Miss Dior Absolutely Blooming jest fenomenalnie świeża, dziewczęco zalotna, a przede wszystkim przyciągająca. Na początku na pierwszy plan wysuwają się dojrzałe czerwone owoce – malina, granat, czarna porzeczka oraz jagoda. Kuszące jak rozgrzany słońcem owoc. Chwilę potem pojawia się stulistna róża (Centyfolia) i róża damasceńska. Towarzyszy im zapach miodu doprawiony obłędną piwonią i utrwalony sensualnym, białym piżmem. Absolutnie zmysłowa, bardzo kwiatowa kompozycja.

miss_dior_pivoine

Autor Miss Dior Absolutely Blooming François Demachy, główny „nos” Diora, dokonał niemożliwego. Zamknął we flakonie zapach rozciągających się po horyzont pól kwitnących kwiatów. W swoim najnowszym dziele zjednoczył tylko słodkie nuty.

„Pozbyłem się każdego gorzkiego akordu. Tej pozytywnej harmonii nic nie może zakłócić. To zapach uśmiechu. Tworząc tę kompozycję, myślałem o kobiecie, która kocha życie” – opowiadał François Demachy o swojej pracy nad najnowszą edycją Miss Dior.

Miss Dior Absolutely Blooming rzeczywiście jest energetyczna, intensywna i trwała. Chciałoby się rzec, że wręcz zapierająca dech w piersi swoją nonszalancką zmysłowością. Na czym polega sekret tak udanego dzieła? Na wierności idei samego Christiana Diora, który zwykł mawiać, że prawdziwy luksus wymaga prawdziwych materiałów i autentycznego rękodzieła.

md3

Duchowa obecność założyciela marki przejawia się zresztą konsekwentnie w całej linii zapachu Miss Dior. W składzie zawsze musi pojawić się róża majowa z Grasse – jednego z ważniejszych miejsc w historii imperium Christiana Diora. Zakochany w Prowansji kreator tu właśnie szukał inspiracji dla swoich pierwszych legendarnych zapachów. Pisał, że Miss Dior narodziła się „pewnego prowansalskiego wieczoru, gdy powietrze mieni się blaskiem świetlików”. François Demachy pozostał wierny tej miłości. Sam, choć urodził się w Cannes, również zamieszkał w Grasse. Niedaleko posiadłości Christiana Diora – Château de la Colle Norie, która została odbudowana, a wokół wciąż kwitną tysiące krzewów róży majowej. Opiekuje się nimi Armelle Janody – szara eminencja marki Dior. To ona bowiem odpowiada za dostarczanie świeżych, zrywanych o świcie (ręcznie) kwiatów do laboratoriów. Nikt lepiej od niej nie wie, z jakim pietyzmem należy podchodzić do składników, których François Demachy będzie używał podczas kreowania zapachu. Nikt lepiej od niej również nie wie, że tylko najlepsze składniki mogą dać podstawę do stworzenia prawdziwie luksusowego zapachu.

Natalie Portman - backstage

Dlatego Dior wybierając ambasadorkę linii Miss Dior, szukał kobiety nie tylko pięknej, lecz także utalentowanej, inteligentnej i z charyzmą. To musiał być najlepszy wybór. I jest. Trudno wyobrazić sobie w tej roli kogoś innego niż Natalie Portman. Ta urzekająco piękna aktorka o nieco dziewczęcym uroku najpełniej oddaje ideę zapachu: eksplozję kobiecości o słodkim zapachu owoców, róż, piwonii i piżma.

Kto zaś najlepiej uwieczni to, jak gwiazda czuje się nosząc zapach Miss Dior Absolutely Blooming? Kto potrafi uchwycić tę chwilę, kiedy Natalie Portman staje się rasową femme fatale? Jeden z najlepszych fotografów na świecie – Tim Walker, zwany w świecie wielkiej mody mistrzem bajkowej fotografii.

A wszystko to z myślą o kobietach, które będą nosiły Miss Dior Absolutely Blooming. Aby mogły mieć pewność, że noszą jedną z najlepszych kreacji Diora.

md2


artykuły redagowane przez

Wszystkie artykuły na ten temat INSPIRACJE, TRENDY

komentarze

* obowiązkowe