22 stycznia 2016

Stylizacja włosów

Produkty do stylizacji włosów umożliwiają nie tylko ułożenie i utrwalenie nawet najbardziej wymyślnej fryzury, ale mogą także być pomocne przy codziennej pielęgnacji włosów. Kosmetyki do stylizacji włosów są trwałe i odporne na wilgoć, wiele z nich posiada działanie ochronne. Ponadto zapobiegają puszeniu się włosów na wilgotnym powietrzu i elektryzowaniu się ich. Zanim zdecydujesz się na zakup preparatu do układania włosów, powinnaś wziąć pod uwagę, jaki masz rodzaj włosów.   

Naturalnie kręcone włosy

Loki często budzą westchnienia – u jednych wyraża to marzenie o pięknej, eleganckiej fryzurze, a u drugich – problemy z pielęgnacją włosów i układaniem fryzur. Jak sobie poradzić, by naturalnie kręcone włosy – fale, loki i kędziorki dobrze układały się na głowie i zachwycały swoim wyglądem?  Odpowiedź jest prosta: wystarczą odpowiednie kosmetyki do włosów kręconych w formie: żelu, serum, lotionu. Zapewniając włosom właściwe nawilżenie i odżywienie, poprawi się ich sprężystość i nada piękny efekt kędzierzawych fal, czego efektem będą zdrowy połysk, łatwiejsza stylizacja i piękny wygląd.

 

Wygładzone i proste włosy

Piękne, wyprostowane włosy to marzenie niejednej osoby posiadającej półdługie bądź długie włosy. Tymczasem dobra prostownica  i kosmetyki wygładzające pozwolą cieszyć się idealnie gładką fryzurą. Przed rozpoczęciem prostowania włosów, warto zapewnić im ochronę przed działaniem wysokiej temperatury. Do tego celu służą tzw. kosmetyki termoochronne. Przed przystąpieniem do prostowania wystarczy spryskać włosy preparatem lub niewielką ilość kosmetyku nałożyć w dłonie, a następnie opuszkami palców nanieść na włosy, szczególnie dokładnie na końcówki. Po wyprostowaniu włosów można dodatkowo wygładzić specjalistycznymi kosmetykami w formie – mgiełki, olejku lub kremu.


Cienkie włosy

Do stylizacji delikatnych włosów nie można używać wielu odżywek, utrwalaczy i sprayów. Obciążają one włosy, powodując ich oklapnięcie. Należy stosować specjalne produkty pielęgnacyjne i stylizacyjne do włosów delikatnych. Aby uzyskać efekt większej objętości, trzeba zastosować odpowiednią pielęgnację. Dzięki niej włosy także znacznie się wzmocnią.

stylizacja włosów3

Włosy zniszczone

Regeneracja włosów jest wskazana nawet wtedy, gdy nie widać wyraźnych objawów ich osłabienia. Niestety słońce, suche powietrze, morskie fale i chlorowana woda w basenie bardzo niekorzystnie działają na strukturę włosów, pozbawiają je wilgoci i odbierają blask – szczególnie tym farbowanym chemicznie. Na szczęście są odpowiednie kosmetyki, które temu sprostają (Alterna Caviar Repairx, Douglas-Protein Repair Conditioner).

 

Mocne utrwalenie – lakiery do włosów

Szukając najlepszego dla swoich włosów lakieru kierujemy się zwykle informacją o jego mocy utrwalającej – cienkie włosy wolą lakiery lżejsze, włosy gęste i grube dobrze zniosą lakier mocny. Wybór jest ogromny i nie ma sensu powielać stereotypu, że lakiery do włosów to kiepska inwestycja. Bez względu na to jakie masz włosy lakiery mają teraz niesamowite możliwości i na pewno znajdziesz taki, który będzie Ci służył.

 

 

Ewa Jagoda
Ekspert ds. Pielęgnacji
Douglas


artykuły redagowane przez

Wszystkie artykuły na ten temat CIEKAWOSTKI

komentarze

* obowiązkowe