15 września 2015

Sucha cera a klimatyzacja – to jeden z najważniejszych tematów dotyczących pielęgnacji

Tematem tym do niedawna nikt się jeszcze nie zajmował. Jednak od kilkunastu lat, od czasu kiedy coraz częściej pracujemy czy robimy zakupy w pomieszczeniach klimatyzowanych, temat ten stał się bardzo ważny. Klimatyzacja to przede wszystkim suche powietrze w pomieszczeniach, w których przebywamy, a suche powietrze z kolei powoduje bardzo mocne odwodnienie skóry.

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego jak odwodnienie skóry może wpływać na jej stan i często symptomy odwodnionej skóry myli z jej wrażliwością a nawet z alergiami. Pamiętajmy, przesuszona skóra nie wygląda ładnie i zdrowo.

Ponieważ objawami odwodnionej skóry są – uczucie ściągania po umyciu, zaczerwienienia na twarzy, nerwowe pojawiające się i znikające plamy oraz pieczenie skóry po nałożeniu intensywnej pielęgnacji nawilżającej. Niestety, to ostatnie odczucie wiąże się często z tym, że większość pań rezygnuje z odpowiedniej dla nich pielęgnacji myśląc, że pieczenie jest wynikiem reakcji alergicznych. To wielki błąd. Po kilku dniach objawy te mijają, a my cieszymy się zdrową, nawilżoną skórą.

Co zatem powinny stosować osoby przebywające w ciągu dnia w pomieszczeniach lub pojazdach klimatyzowanych by zachować piękną skórę i ustrzec się jej odwodnienia?

Jest wiele sposobów i produktów, które w tym pomogą. Oczywiście po pierwsze kremy nawilżające. Tu wybór jest bardzo szeroki. Należy jednak pamiętać, żeby wybrać krem nawilżający do swojego typu skóry. Np. skóra tłusta powinna mieć w takim kremie tylko składniki nawilżające takie jak algi, kwas hialuronowy czy ekstrakt z lilii wodnej lub lukrecji. Natomiast skóra sucha potrzebuje np. olejek migdałowy lub jojoba, czy masło Shea.

Innym sposobem nawilżenia skóry, jej uspokojenia i utrzymania w równowadze jest serum. Serum do twarzy to rodzaj kuracji, który polecam każdemu bez względu na wiek czy rodzaj skóry. Serum to „dodatkowa szklanka wody” dla skóry. Poprzez serum skóra jest nie tylko nawilżona i uspokojona, ale cudownie wypełniona od środka i dzięki temu gładsza (Dior Hydra Life Serum, Douglas Naturals Face Serum).

nr 13_sucha cera_Dior-Nawilzenie_i_ochrona-Hydra_Life_Serum_Sorbet nr 13_sucha cera_Douglas_Naturals-Pielegnacja_twarzy

Stosując serum należy pamiętać, że zawsze nakładamy go pod krem. Serum nawilżające nie jest zazwyczaj uzależnione od rodzaju skóry i może być stosowane pod każdy rodzaj kremu.

Bardzo dobrym produktem „gaszącym” pożar w naszej skórze są maseczki nawilżające. Można je stosować regularnie – wtedy zapobiegamy odwodnieniu skóry lub jako produkty SOS, np. wtedy gdy odczuwamy jeden z symptomów odwodnionej skóry (Artemis Hydration SOS Mask, Douglas Beauty System Hydra Care Mask).

nr 13_sucha cera_Artemis-Skin_Specialists-Hydration_Sos_Mask nr 13_sucha cera_Douglas_Beauty_System-More_Than_Moisture-Hydra_Care_Mask

Poznałaś sposoby jak dbać o skórę twarzy, żeby nie była przesuszona. Korzystaj z kremów nawilżających, mgiełek do twarzy oraz maseczek nawilżających. To proste sposoby, które sprawią, że Twoja przesuszona skóra będzie lśniąca i dobrze odżywiona.

Monika Mantewka
Główny specjalista ds. pielęgnacji
Douglas


artykuły redagowane przez

Wszystkie artykuły na ten temat CIEKAWOSTKI

Kosmetyki do skóry suchej

komentarze

* obowiązkowe