22 marca 2016

Sztuka doboru perfum. Dlaczego czasami warto przejść na męską stronę?

To jak pachniesz ma kolosalne znaczenie! Perfumy mogą podkreślać osobowość, wykreować pożądany wizerunek. W doborze perfum najważniejsze jest, abyś czuła się komfortowo i nie dokonywała wyboru wbrew sobie.

W powszechnej opinii funkcjonuje wiele przekonań i czasami warto łamać konwenanse. Przyjęto, że latem powinniśmy używać zwiewnych i odświeżających zapachów cytrusowych, morskich, zimą zaś bardziej oleistych i intensywnych z kategorii orientalnych, skórzanych, drzewnych. Przywykliśmy również do tego, że kiedy wchodzimy do perfumerii w poszukiwaniu swojego idealnego zapachu, automatycznie kierujemy się do działu damskiego lub męskiego, wypatrując napisu informacyjnego.

Męskie zapachy i damskie różnią się od siebie diametralnie. Trend w perfumiarstwie, który obserwujemy od paru lat polega jednak na zacieraniu tej granicy. Ostatnie męskie zapachy są słodkie, często waniliowe, owocowe i bardzo apetyczne. Z drugiej strony znamy klasyczne zapachy męskie o intrygujących aromatycznych kompozycjach. Okazuje się, że coraz częściej to właśnie tego typu męskie zapachy przyciągają do siebie kobiety. Perfumy pachną różnie w zależności od tego, kto je na sobie nosi, dlatego nie powinnaś obawiać się ocen, że używając perfum skomponowanych i dedykowanych mężczyznom, będziesz odbierana „męsko”. Kobieta nosząca męski zapach odbierana jest jako osoba intrygująca i niejednokrotnie otrzymuje z tego powodu wiele komplementów.


Tom Ford Tobacco Vanille

Idealnie nadającą się na zimowe dni i wieczory. To zapach ciepły, z rozgrzewającym cynamonem w towarzystwie kakao i suszonego owocu wprawi Cię w błogi nastrój. Woń liścia tabaki przypomni o męskim pierwiastku tej kompozycji.


Giorgio Armani Eau de Cedre

To idealna propozycja na co dzień nie tylko dla mężczyzn. Delikatna drzewna kompozycja jest niezwykle oryginalna i przyjemna. Jeśli poszukujesz zapachu w tym stylu, Armani Eau de Cedre jest „must have” tego sezonu.


Rouge Bunny Rouge Tundra

Zapach ten to najbardziej męska propozycja według dotychczasowych standardów. Zapach Tundry przeniesie Cię  do lasu, w którym spacerujesz po miękkim mchu. W powietrzu czujesz świeżą woń świerku i żywic drzewnych. To niezwykłe doznanie – aromatyczny rytuał.


Drogie Miłośniczki i Miłośnicy zapachów – nie bójcie się eksperymentować z perfumami. Efekty mogą być zaskakująco przyjemne!

Justyna Rembiszewska
Ekspert ds. Zapachów
Douglas


artykuły redagowane przez

Wszystkie artykuły na ten temat URODA

Ein Kommentar

  1. adrianna

    Bardzo przydatne informację. Uważam ze prędzej czy pózniej kazda z nas znajdzie swój odpowiedni zapach.

komentarze

* obowiązkowe